دوستان عزیز, مشاهده این حقیقت برای شما آسان است که هر عیبی ممکن است زیانهای بزرگی برای دارنده آن و حتی اغلب برای دیگران به بار آورد.

به هر تقدیر, در میان عیبهای ما آدمیان, به عقیده من, خشم و غضب بیش از همه عیبهای دیگر زمام اختیار ما را به دست هوی و هوس میسپارد و ما را با خطرات بزرگ مواجه میدارد, زیرا خشم چیزی به جز یک هیجان ناگهانی ناشی از مواجه شدن با مخالفت نیست که عقل را زایل میسازد, پرده ای تاریک به پیش دیدگان جان میکشد و آتش بغض و کینه در دل می افروزد.

خشم اغلب در مردان ظاهر میشود و در همه هم به یک اندازه نیست, لیکن به طور کلی بیشتر در نزد ن است که وقتی برانگیخته شد زیانهای هولناک یه بار میآورد.

أتش خشم در جان ن آسانتر شعله ور میگردد, با شعله های سوزنده تری زبانه میکشد و در برابر خود پایداری کمتری میبیند, و این خود جای شگفتی نیست, زیرا وقتی نزدیک در ماهیت اشیا دقیق میشویم میبینیم که آتش قهرا در چیزهای نازک و سبک زودتر در میگیرد تا در چیزهای زمخت و سنگین .

و اگر از این سخن من رنجش خاطری برای مردان حاصل نشود باید عرض کنم که ما ن لطیف تر از ایشانیم و بیشتر دستخوش هیجانهای دل میشویم.

نمیخوام مثل یه پرنده توی یک قفس بمیرم...

من دارم تو آدمکها میمیرم, تو برام از پریا قصه میگی؟

دکامرون, داستانِ سومِ شبِ چهارم...

ن ,جان ,میشویم ,چیزهای ,میکشد ,مواجه ,در چیزهای ,ما را ,میکشد و ,و در ,است که

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانلود روزانه فروش بهترين فايل ها parsadl2 ترجمه یاب فرهنگ خاوری ها حکمت های امیر ترجمه مقاله آقای مهندس | Mr Engineer | tolidatcompany